Açı Sensörleri
Mobirise

Açı Sensörü - Açı Sensörleri

Açıklama
QR serisi açı sensörleri, 0°'den 360°'ye kadar açısal yer değiştirmenin mekanik durdurma olmadan temassız ölçümünü sağlar. İki modeli mevcuttur. Sensör ve mıknatısın birbirinden ayrı olarak monte edildiği QR30 modeli ve mıknatısın muhafazadaki dönen mile entegre edildiği QR40 modeli.

"Absolute" ve "Inkremental"
QR30 serisi, absolute veya inkremental Açı Sensörleri mevcuttur.
Absolute bir açı sensörü, 360°'ye kadar dönüş açısıyla doğrusal olan bir analog çıkış içerir. Gücü açtıktan sonra sensör doğrudan hangi konumda olduğunu bilir.
İnkremental bir açı sensörü , bir milin dönüş hızı için özellikle uygundur. Sensörün çıkışı pulse  (A ve B) şeklindedir. Devir başına pulse sayısı 32 ile 1024 arasında olabilir. A ve B sinyali arasındaki faz kaymasına göre milin saat yönünde mi yoksa saat yönünün tersine mi döndüğü belirlenebilir.

QR40 Milli Açı Sensörü - QR30 Temassız Açı Sensörü
QR30 serisinin aksine, QR40 serisi açı sensörlerinde mıknatıs sensörün içine yerleştirilmiştir. Standart mil D şeklindedir. QR40 ayrıca, kurulumdan sonra cihazı sıfırlamayı mümkün kılan ve kritik olmayan bir montaj prosedürü sağlayan bir sıfır girişe sahiptir.

Fonksiyonlar
Açı, hız ve yön ölçümünde potansiyometrelerin yerine kullanılabilir.

Uygulama Alanları
Tarım makineleri, ekskavatörler, mobil ve sabit atık kompaktörleri, valf kontrolü, makine, otomasyon ve robotik endüstrisinde kullanılır.

Açı Sensörü Gövdesi
QR serisindeki DIS sensörlerinin çoğu, QUADRO® olarak bilinen benzersiz bir evrensel plastik muhafaza konseptini kullanır. Avantajı, çok kompakt boyut, basit kurulum ve yüksek derecede giriş koruması sağlayan elektroniklerin tamamen sızdırmaz olmasıdır (QR30 ve QR30N için IP67 ve QR40 için IP66).

Açı Sensörü Türleri
DIS Açı Sensörleri aşağıdaki genel özelliklerle mevcuttur:

Ölçüm aralığı: 0 - 360° (alt aralıklar mümkündür)
Enerji kaynağı: 5 V dc veya 10 - 30 V dc
Analog çıkış: 0 - 5 V veya 4 - 20 mA
Dijital çıkış: A/B darbesi (31 - 1.024 ppr) push pull, PWM, yedekli
Koruma seviyesi: IP67 - (QR40: IP66)
Çözünürlük: 0.09°
Gövde: plastik

Datasheet

This page was made with Mobirise templates